Apartamentos de lujo en Valencia para citas privadas CONTACTOS: +34 617407292

Steinhaus krátce opustil pracovní sílu v roce 2003, aby získal magisterský titul

Filed in blog | Posted by almayteresa on mayo 4, 2020

Steinhaus krátce opustil pracovní sílu v roce 2003, aby získal magisterský titul

Steinhaus krátce opustil pracovní sílu v roce 2003, aby získal magisterský titul

Od Amy Gorin, MS, RDN 18. března 2020

Graf kalkulačky zdravé hmotnosti a BMI pro dospělé muže a ženy

Definice normální, nadváhy a obézní byly stanoveny na základě BMI milionů lidí v korelaci s mírou nemocí a úmrtí. Použij svůj. . .

Od Melinda Carstensen 3. března 2020

Více Američanů překročí 200 liber, ale méně lidí vidí potřebu zhubnout

Nový průzkum společnosti Gallup navrhuje změnit postoje k hubnutí ve Spojených státech.

Od Becky Upham 5. prosince 2019

5 důvodů, proč jste na podzim přibrali

Podzim je začátkem rušné sezóny a vpádem do prázdnin, takže není překvapením, že mnoho lidí má v tuto roční dobu tendenci balit si přebytečná kila.

Od Amy Gorin, MS, RDN 2. prosince 2019

Obezita postihuje muže a ženy odlišně, navrhuje studie

Ženy s nadváhou čelí vyššímu riziku diabetu 2. typu než muži s nadváhou, zatímco muži mají vyšší riziko CHOPN a chronického onemocnění ledvin. . .

Od Becky Upham 31. října 2019

10 tipů na hubnutí pro ženy po čtyřicítce

Je běžné, že se v tomto věku číslo na stupnici plíží. Udržujte přibývání na váze s touto užitečnou radou.

Od Marie Suszynski 20. září 2019

10 tipů na hubnutí pro ženy po padesátce

Nenechte zpomalený metabolismus zpomalit vaše úsilí o hubnutí. Pomocí těchto triků nakloňte misky vah ve svůj prospěch.

Od Marie Suszynski, 20. září 2019 “

Clark Griffiths/

Rick Steinhaus po dobu 12 let otřásal éterem 106. 7 Lite FM v New Yorku jako Rick Sommers – nezapomenutelný hlas ve městě, které nikdy nespí.

Na začátku devadesátých let při tréninku na New York City Marathon pociťoval Steinhaus zvláštní otupělost a brnění. Nejprve si myslel, že je to produkt intenzivního tréninku nebo možná skřípnutí nervu, ale v roce 1994, po dvou samostatných lékařských vyšetřeních, mu byla diagnostikována roztroušená skleróza.

«V té době existoval jen jeden lék, který bys mohl zpomalit nemoc,» říká Steinhaus. Pokračoval v práci v rychle se rozvíjejícím světě rádia s vysokým stresem a nakonec potřeboval léčbu exacerbací roztroušené sklerózy (MS). «Viděl jsem nápis na zdi,» říká. «Svět rádia se měnil.» Potřeboval jsem uvést plán B do akce. ”

Steinhaus není sám – mnoho lidí s roztroušenou sklerózou se snaží vyvážit MS a zaměstnání. Podle nedávného průzkumu zhruba jeden ze tří dospělých buď nepracuje, nebo chodí do školy, a téměř polovina tvrdí, že odešla ze zaměstnání předčasně.

Steinhaus krátce opustil pracovní sílu v roce 2003, aby získal magisterský titul. Hledal způsob, jak spojit své zkušenosti s MS a lásku k lidem, Steinhaus se zapsal na postgraduální studium studia sociální práce s plány získat práci jako poradce pro lidi s RS a jejich rodiny. Po ukončení studia prošel řadou dočasných pozic sociální práce, dokud nenašel cestu zpět do světa žurnalistiky, tentokrát jako náborový styk s odborem, který zastupuje rozhlasové a televizní pracovníky.

Navzdory skutečnosti, že nyní používá hůl, Steinhaus stále chodí do posilovny třikrát týdně a zůstává aktivně zapojen do své rodiny a svého pracovního společenství. «MS změnil můj pohled na život,» říká. «Zejména v New Yorku, kde je tolik stresu a jste vždy za osmičkou.» Naučil jsem se uvolnit. ”

Pacienti s MS nacházejí novou kariéru

Národní společnost pro roztroušenou sklerózu poskytuje řadu online a video zdrojů, které pomáhají lidem procházet kariérními změnami. Koučují pacienty o tom, jak diskutovat o MS se zaměstnavateli, a nabízejí rady ohledně práce při placeném zdravotním postižení nebo sociálním zabezpečení. Národní společnost pro roztroušenou sklerózu má tři certifikované pracovní poradce na národní úrovni a mnoho místních komunit má vlastní zdroje. Státy mají také programy odborné rehabilitace, i když se možnosti liší podle lokality a financování.

Zatímco myšlence na změnu kariéry může být obtížné čelit, je důležité přemýšlet o svých možnostech, jakmile vám bude diagnostikována, říká Steven W. Nissen, MS, CRC, kariérní poradce Národní společnosti pro roztroušenou sklerózu ve Washingtonu, D. C.

Zde je třeba zvážit důležité otázky:

Můžete si dovolit změnit kariéru? Pokud se stěhujete do nového oboru, buďte připraveni přijmout nižší plat. Nezapomeňte vzít v úvahu čas, který budete potřebovat na návrat do školy nebo rekvalifikaci, když možná nebudete přinášet žádné peníze. Máte přenosné dovednosti? Přepnutí může být snazší, pokud ve vašem novém oboru lze použít dovednosti, které již máte, například schopnost Steinhause snadno hovořit s velkými skupinami lidí. Když si Washington, D. C., rezidentka Karen Knable Jacksonová uvědomila, že její MS znemožňuje pokračovat v práci fyzického trenéra, dokázala přejít na pozici vedoucí kanceláře kanceláře ortopedického chirurga. «Stále jsem mohla využít své znalosti sportovní medicíny,» říká. Můžete si vytvořit svůj životopis? Hledejte příležitosti na místní úrovni, například bezplatné kurzy nabízené komunitními vysokými školami nebo skupinami pro rozvoj podnikání, abyste se naučili nové dovednosti, které by mohly zlepšit váš životopis. Můžete zajistit ubytování ve svém současném zaměstnání? Mnoho lidí sní o odchodu ze zaměstnání, protože únava související s MS ztěžuje práci. Někdy vás ale jednoduché ubytování, například práce z domova jeden den v týdnu, může udržet na aktuálním místě.

Vypořádat se s takovými následnými životními změnami může být výzva a postoj je všechno, říká Jackson. Je snadné soustředit se pouze na to, co MS ztěžuje, poznamenává, ale to vám nepomůže zjistit, jaký bude váš další kariérní postup. «Soustřeďte se na to, co můžete dělat, místo toho, co nemůžete,» dodává. «Pokud uvažujete o přechodu z povolání, potřebujete plán.» ”

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o roztroušené skleróze!

Nejnovější v roztroušené skleróze

MS mě neokradou o všechny životní radosti

Od Trevis Gleason 29. dubna 2021

Studie vyšetřovacího MS léčiva Evobrutinib má povzbudivé výsledky

Evobrutinib je první léčivou látkou ze skupiny inhibitorů BTK, která byla hodnocena.

26. dubna 2021 od Briana P. Dunleavyho

20 let života s MS, bez úpravy

Od Trevis Gleason 23. dubna 2021

Nově schválená MS Drug Ponvory snižuje únavu, uvádí studie

Ponvory také snižuje relapsy a nové léze u lidí s relapsujícími formami RS.

21. dubna 2021 od Briana P. Dunleavyho

U MS byla sociální izolace mojí normou před pandemií COVID-19

Od Mona Sen 21. dubna 2021

Jak mi potápění a obnova Gannetu připomíná život s MS

Od Trevis Gleason 15. dubna 2021

Telemedicína pro MS Care: Dva palce nahoru

Pacienti s MS i poskytovatelé zdravotní péče říkají, že by si v budoucnu rádi ponechali virtuální návštěvy, a to i poté, co pandemie odezní. . .

Od Dona Raufa 13. dubna 2021

Jak mě můj self-talk chrání fyzicky i emocionálně

Od Mona SenA 9. dubna 2021

Jak nastavím domácí pracovní prostor s MS v mysli

Od Trevisa Gleasona, 9. dubna 2021

Důležitost péče o vaše svaly, když máte MS

Od Trevisa Gleasona, 1. dubna 2021 «

MS a balet vytvářejí magické spojení. Dave J Hogan/; Doctor’s Ask

Příběh slavné klasické hudebnice s roztroušenou sklerózou (MS) Jacqueline du Pré může být některým z vás alespoň částečně známý. O filmu z roku 1998 o ní, Hilary a Jackie, jsem psal před několika lety.

Její je jedním z příběhů „jasnějších a žhavějších než slunce, ale vyhoří příliš brzy“, které jsou zralé pro výběr hollywoodského scenáristy. Přidejte k jejímu sňatku se zlatým chlapcem doby klasické hudby, klavíristou a dirigentem Danielem Barenboimem, a její veřejný pád z milosti kvůli její roztroušené skleróze byl příběhem smokingové sady pro více než jen koncertní sezónu.

Říká se, že z tragédie pochází krása.

Violoncellistka Jacqueline Du Pre kolem roku 1967. Erich Auerbach/

Nový balet s osobním připojením MS

Před několika měsíci jsem byl v díle moderátorky ITV Julie Etchinghamové informován o tom, že královský balet v Londýně měl koncem února 2020 provést novou inscenaci o životě a ztrátě du Pré s názvem The Cellist. (The Royal Opera House kvůli pandemii COVID-19 zrušil všechna představení.)

Choreografka inscenace Cathy Marston je důvěrně obeznámena nejen s fungováním moderního baletu, ale také s roztroušenou sklerózou: Marstonova matka má MS.

Při výzkumu pohybu pro tanec taneční společnost úzce spolupracovala s MS Society of the UK, aby pochopila, jak nemoc funguje a jak ovlivňuje ty z nás, kteří ji mají.

Hlavní tanečnice Lauren Cuthbertson také studovala violoncello, aby mohla lépe vykreslit du Pré se vší vášní a fyzičností, jakou si pamatujeme od vynikající umělkyně v nejlepších letech.

Členové Královského baletu hrají Symfonii George Balanchina v C. Robbie Jack /

Další krok: Balet MS Society?

Nemohl jsem se dostat do Covent Garden, abych viděl představení sám. Ale chápu, že společnost spolupracuje také s MS Society na projektu na vytvoření vlastního baletu o roztroušené skleróze.

Videa ve výše uvedeném článku a na webových stránkách Royal Ballet budí dojem, že The Cellist bylo vzrušující a dojemné představení. Zdá se, že příběh Jacqueline du Pré je nejen ideální pro Hollywood, ale je také vhodný pro balet, který o ní byl vytvořen, jak se zdá, protože se život a umění spojují.

Přeji vám i vaší rodině hodně zdraví.

Na zdraví,

Trevis

Moje kniha Chef Interrupted je k dispozici na Amazonu. Sledujte mě na facebookové stránce Life With MS a na Twitteru a přečtěte si více o životě s roztroušenou sklerózou.

Důležité: Názory a názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a ne Doctor’s Ask.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o roztroušené skleróze!

Nejnovější v roztroušené skleróze

MS mě neokradou o všechny životní radosti

Od Trevis Gleason 29. dubna 2021

Studie vyšetřovacího MS léčiva Evobrutinib má povzbudivé výsledky

Evobrutinib je první léčivou látkou ze skupiny inhibitorů BTK, která byla hodnocena.

26. dubna 2021 od Briana P. Dunleavyho

20 let života s MS, bez úpravy

Od Trevis Gleason 23. dubna 2021

Nově schválená MS Drug Ponvory snižuje únavu, uvádí studie

Ponvory také snižuje relapsy a nové léze u lidí s relapsujícími formami RS.

21. dubna 2021 od Briana P. Dunleavyho

U MS byla sociální izolace mojí normou před pandemií COVID-19

Od Mona Sen 21. dubna 2021

Jak mi potápění a obnova Gannetu připomíná život s MS

Od Trevis Gleason 15. dubna 2021

Telemedicína pro MS Care: Dva palce nahoru

Pacienti s MS i poskytovatelé zdravotní péče říkají, že by si v budoucnu rádi ponechali virtuální návštěvy, a to i poté, co pandemie odezní. . .

Od Dona Raufa 13. dubna 2021

Jak mě můj self-talk chrání fyzicky i emocionálně

Od Mona SenA 9. dubna 2021

Jak nastavím domácí pracovní prostor s MS v mysli

Od Trevisa Gleasona, 9. dubna 2021

Důležitost péče o vaše svaly, když máte MS

Od Trevisa Gleasona, 1. dubna 2021 «

Společnosti vděčíme za to, že jsme během pandemie koronaviru zůstali doma. iStock

Všichni si pamatujeme, kde jsme byli, když letadla narazila na věže v New Yorku.

Ve dnech po 11. září jsme všichni dělali, co jsme mohli. Rodiny otevřely své domovy uvízlým cestovatelům. Stáli jsme ve frontě hodiny, abychom dali krev. Šéfkuchaři z celé Nové Anglie se vydali na Manhattan, aby pomohli nakrmit armádu respondentů.

Na druhou stranu jsem se zotavoval z dávky mitoxantronu v rámci svého boje za nalezení rovnováhy roztroušené sklerózy (MS). Chemikálie v mém systému znamenala, že nemohu dávat krev, a musel jsem se sekvestrovat, protože droga na několik týdnů zabíjí imunitní buňky.

MS nedávno znemožnil práci a já jsem byl na krátkodobém postižení, které se brzy změnilo na dlouhodobý a poté trvalý zdravotní stav.

MS pro mě znemožňuje dobrovolně nabízet mé služby

Byly to pro mě dny tichého zoufalství. Sám bez sociálního harmoniqhealth.com kontaktu nebo bez možnosti připojení (právě jsem se přestěhoval do nového bytu, takže kabel a internet ještě nebyly připojeny), a tak jsem nedávno odstoupil ze svého pracovního života, cítil jsem se pro společnost zatěžující. v nouzi – neadekvátní na tolika úrovních.

Nyní jsem si více zvykl na svůj život s MS. Znám svá omezení a v mezích těchto limitů jsem našel způsob, jak být společnosti užitečný. Ale teď jsem opět odsunut na vedlejší kolej.

Jak národ a svět křičí o pomoc, aby se mohli zapojit během krize COVID-19, opět nemohu odpovědět na výzvu.

Do 24 hodin po výzvě k pomoci důchodcům a jinak nezaměstnaným zdravotníkům na pomoc v Irsku zvedlo ruku 50 000 lidí. Během svého pobytu v americké pobřežní stráži jsem byl vycvičen jako poskytovatel první pomoci. Moje schopnosti by byly rezavé, ale bylo by něco, co bych mohl udělat … ale ne. SLEČNA.

Kuchařů a sportovních klubů přibývá

Moje sestry a bratři zpoza kuchyňské linky, kteří museli zavřít zástěry kvůli zavírání restaurací a hotelů, shazují své vesty a oblékají síťky na vlasy v kuchyních nemocnic a pečovatelských domů, aby kouzlili unavený kuchyňský personál a pomáhali krmit hromadné zdravotníky kteří vynakládají herkulovské úsilí. Díky MS jsem nemohl stát dostatečně dlouho na profesionální varné desce, abych vytvořil omeletu.

Místní sportovní kluby rozvážejí jídlo a léky starším a jinak zdravotně křehkým. Už moc nejezdím kvůli, hádáte správně, roztroušené skleróze.

Dokonce i místa, na která se mnozí z nás v minulosti dobrovolně hlásili, jako jsou organizace členských států, kostely, synagogy, mešity, sportovní kluby, skauti a podobně, jsou zavřená nebo jejich činnost reakce na tento virus výrazně omezena. Nemůžeme se tam tedy ani postavit.

Že ostatní sdílejí mé pocity není žádné pohodlí

Předpokládám, že vrcholem celé této zkušenosti je, že jsem nyní jedním z těch s oslabeným imunitním systémem, kteří se musí izolovat, aby se vyhnuli nákaze virem a nestali se další zátěží pro zdravotnický systém, který má být zdrceni, jak jsme viděli v jiných částech světa.

Není to poprvé, co pociťuji chybějící smysl pro účel. Je to téměř 19 let, co se tento pocit stal tím, který znám i ostatním s RS a různými zdravotními stavy. Vědomí, že se ostatní vyrovnávají s pocitem bezcennosti, není příjemné. Ještě méně je vědět, že mnozí z nás se také bojí ze stejných důvodů, proč si všichni ostatní na světě dělají starosti.

Jsem řekl, že nejlepší, co mohu udělat, je zůstat doma

V rozhovoru s prezidentem Irské společnosti pro roztroušenou sklerózu si myslím, že jsem to podal tak výstižně, jak jsem kdy předtím cokoli uvedl. «Je to těžké,» řekl jsem jí, «když se pokusíš zvednout ruku a pomoci a řekne se ti, že nejlepší, co můžeš pro společnost udělat, je zůstat doma.» ”

Smáli jsme se mé tuposti, ale já to tak cítím.

Každý musí udělat svůj díl pro zastavení šíření tohoto viru.