Apartamentos de lujo en Valencia para citas privadas CONTACTOS: +34 617407292

Márquez’in neden bu kadar iyi olduğunu düşünüyorsunuz veya neden kazandığını düşünüyorsunuz?

Filed in blog | Posted by almayteresa on febrero 25, 2020

Márquez’in neden bu kadar iyi olduğunu düşünüyorsunuz veya neden kazandığını düşünüyorsunuz?

Márquez’in neden bu kadar iyi olduğunu düşünüyorsunuz veya neden kazandığını düşünüyorsunuz?

Onunla arkadan dümdüz koştum ve arkasında benim arkamda olduğunu bildiğim için, ‘peki, istersen ateş edersin’ diye düşündüm. Ona sıkışıp kaldım ve aniden 6. virajda çimlere girdi ve bu nedenle bu hata turu hemen geçersiz kıldı, ”diye anlatmaya başladı Márquez.

Katalan, «Doktor» un gösterdiği kadar kararsızlığa rağmen, ona yapışmış ve 11. virajda, uzun, çok hızlı, sağcı onu geride bırakmıştır. «Kuşku burada bana girdi çünkü görünüşe göre yeşile bastım, ancak emin değildim ve kucağım hala geçerli olursa diye sert çekmeye devam ettim. Ve sağ firkete vardığımızda, çok geç fren yaptığım 14. virajda, siyah ve sarı bir motosiklet, izini sürmesini engelleyen bir hızla içeri girdi. Bu geçişin niyeti neydi bilmiyorum, buna denebilirse. Kötü düşünmek istemiyorum, yine de haklı olabilirim. Bisikletimi içgüdüsel olarak düzeltme ve bir kazadan, düşmeden, çarpmadan, belki de yaralanmadan kaçınma şansına, yeteneğine ve yeteneğine sahip oldum ”, MotoGP tarihindeki en genç beş kez şampiyonu bitirdi.

Lorenzo, Marc’ı eleştiriyor

Sonra, hemen, bir sonraki köşedeki Marc, Rossi’ye yaklaştı ve kötü niyetli bir şekilde sol kolunu anlamlı bir şekilde kaldırdı. «Hayır, hayır, özür dilemedim ya da özür dilemedim çünkü hiçbir şey yapmadım. Sadece yaptığım şeye şaşkınlığımı gösteriyordum, bu bir ‘Hiçbir şey anlamıyorum’ idi. A ‘ama nereye gidiyordun?’ Marc’a göre (öyle söylemese de) dönüşü bozacaktı.

Kendisini daha da karmaşık hale getirmek için su birikintilerine adım atmaya devam eden Jorge Lorenzo, Katalan şampiyonunun takım arkadaşı olarak Repsol Honda takımındaki geleceğini zaten söyledi. “Bazı pistlerde Marc, en iyi turunu yapmak için Valentino’nun direksiyonundan ve başka bir biniciden yararlandı. Belki de bu sefer Valentino buna izin vermedi ”. Yani, beyaz ve şişelenmiş: Valentino bunu kasten yaptı, Márquez’i altıncı virajda devre dışı bıraktığını bildiği için torpido attı.

Podyum için savaşın

Race Direction iki pilotu karanlık odaya çağırdı, onları dinledi ve klasik bir “devam et, devam et” e karar verdi. Yani ceza yok. Márquez, «Vale» yi onaylayıp onaylamadıklarını umursamadığını kabul etti çünkü genel olarak, «artık şampiyonluk için bir rakip değil ve benim için sadece benim ilgim başlıkta». Öte yandan Rossi, Márquez’in ayrıntılı açıklamasıyla karşı karşıya kaldı, kendisini gülümsemekle, İtalyan basınıyla şakalaşmakla sınırlandırarak, onun bir taraftan diğer taraftan geldiğini gördüğünü, hatta sizin versiyonunuzu açıklamadan dönüşünü bozduğunu bile söyledi. olayın. Versiyonu olmadığı için sadece şampiyonu mahvetmek istedi, nokta.

Márquez ve Rossi’nin bugün (14:00, DAZN) pistte buluşması kolay değil. Podyum için Viñales ve Quartararo (Pol Espargaró’nun dünkü başarısından sonra bunu neredeyse imkansız hale getirdi) ile uğraşmak zorunda kalacak olan Katalan, ikinci sıranın ortasından başlıyor ve «Doktor» üçüncü sırada. Ama ‘Vale’nin’ bahçesinde ‘koşuyorlar ve sarı duman arasında her şey durabiliyor.

Yaşayan bir efsanedir. Bir gülücük. Taçsız büyük şampiyon. MotoGP «padok» un 2.000 sakini ile motosikletler, sürücüler, yarışlar hakkında en çok bilgiye sahip olan gerçek bir fenomen. Çekiş kontrolü, eyersiz, saf kaba kuvvet olmadan «beş yüz» gerçek kemik kırıcı olduğunda 500 cc dünyasında dört kez ikinci oldu.

Emilio Pérez de Rozas

Amerikalı Randy Mamola (San José, California, ABD, 10 Kasım 1959) dört kez, iki kez Suzuki casinoslot güvenilir mi (1980 ve 1981), bir kez Honda (1984) ve bir diğeri Yamaha (1987) ile gümüş kazandı. Marc Márquez’in şimdi yaptığı ‘kurtarmalar’ onları icat etti. Maymununun dizini, dirseğini ve hatta kıçını yok etmek gibi. Sitges’te yaşayan Mamola, tekerlekli bir ‘Süpermen’e en yakın olanıdır. Mamola, «Süpermen» ise, Marquez’in Harry Potter olduğunu «çünkü sihir yaptığını» söylüyor.

Affedersiniz ama «bomba» dınız, her virajda bir gösteri ve her GP’de bir festival, Márquez’i gördüğünüzde ne düşünüyorsunuz? Ne düşünüyorum Herkes ne düşünüyor, rakipleri ne düşünüyor, Valentino (Rossi) ne düşünüyor, motosiklet severler ne düşünüyor, vay! Ne sihir! Koşarken izlemek heyecan verici. MotoGP’de ilk görünümlerinde ‘beş yüz’ de bu büyüye neden olan çok az sürücü oldu. Tabii ki Kenny Roberts’ı düşünüyorum; belki Casey Stoner; ayrıca Freddie Spencer’da … ama Marc korkarım ki doğuştan bu sihri taktı. Onun koştuğunu görmek büyük bir zevk.

«Marc’la ilgili en iyi şey, hiçbir şeyin değişmemiş olmasıdır. Mütevazı kalıyor ve hatalarından ders alıyor. Ve ağzında bir gülümsemeyle koşmaya ve kazanmaya devam ediyor»

Randy mamola

500 cc dünyasında dört kez ikincilik

Üstelik bisikletle eğleniyor gibi görünüyor. 2013’te Valencia’da podyumdan indiğinde, yeni MotoGP şampiyonu olarak 20 yaşında Kenny ve Freddie’nin tüm erken gelişmiş rekorlarını kırdığında, onu bekliyordum. Ona baktım ve dedim ki: «Marc, lütfen, değişme, gülümsemeyi bırakma, mutlu olmayı bırakma, eğlenmeyi bırakma …» Geçen yıl Motegi’de (Japonya) beşinci unvanı kazandı podyumdan indiğinde beni aradığı, bana baktı ve şöyle dedi: «Sence ben değiştim mi? Bana söylediklerini asla unutmayacağım, asla». Ve bu benim için en iyi şey, Marc’ın erdemini söylemeye bile cesaret edemiyorum: o hala zevk alan, çekici ve iyi vakit geçiren bir çocuk. MotoGP’ye giriş yaptığında 20 yaşında gençti ve hiç şüphesiz yedi yıl içinde altıncı unvanını elde edeceği sırada 26 yaşında hala genç.

Márquez’e yakın olduğunuzu fark ettim, ona sizin hakkınızda, başlangıçlarınızda, pistteki saldırganlığınız hakkında bir şey hatırlatıyor mu? Bana mesleğinizi icra etmeniz, kendinizi hazırlamanız, kendinizi feda etmeniz, hatalarınızdan ders almanız, gelişmeniz gereken tutkuyu hatırlatıyor. Marc ile ilgili en iyi şey her yıl olmasıdır! daha iyi ve bu, sezon bittiğinde ve her şeyi kazandığında, ‘daha iyisini yapamayacağını’ düşünüyorsunuz. Ve öyle! Ve bu anlamda, ailesinin, ekibinin Emilio’nun (Alzamora, menajeri) ona babamın bana bir gün söylediklerine benzer bir şey söylediğine ikna oldum: «Randy, başkalarının bilmediği bir şeye sahip olabilirsin Sahip olmak. Sonuçlarınızın söylediğinden daha iyi olsanız bile, ancak başkalarının da sizin eksikliklerinize sahip olduğunu unutmayın. Alçakgönüllü olmayı bırakmayın, başkalarından öğrenmeyi bırakmayın ”. Bu Marc, sanırım. Bence. Anlıyorum.

Márquez’in neden bu kadar iyi olduğunu düşünüyorsunuz veya neden kazandığını düşünüyorsunuz? Her şeye sahip olmadan Marc’ın kazandığı gibi kazanmak imkansız. Genç, sıkı çalışın, hatalardan ders alın (12 yıldır Dünya Kupası’nda olduğunu ve 198 grands prix olduğunu unutmayalım), insanlarına güvenin, alçakgönüllü olun, agresif olun ve her şeyden önce mükemmel paketi alın. Bu Marc ve bu Honda zaten muazzam. Bir yıl önce Ducati’nin daha iyi bir motoru vardı. Bu avantajı kaybettiler. Honda zaten ‘Desmosedici’ kadar çalışıyor ve bu, Marc’ın daha sakin, daha fazla kafa, daha az riskle, daha taktiksel ve daha stratejik bir şekilde koşmasına izin verdi. Daha iyi bir bisikletle Marc, yeteneğini daha da fazla kullanıyor. Artık çok düşmüyor.

«Marc’ın başka bir bisikletle kazanması gerektiğini söylemenin bir anlamı yok. Marc şimdiden en iyisi olmayan bir bisikletle kazandı. Hamilton’ın Ferrari ile kazanması gerektiğini söylemek gibi.»

Márquez’in rakibi iseniz ne düşünmelisiniz? ne yapabilirsin? Küçük. Şimdilik, hepsinin yaptığı şey: daha iyi, daha güçlü bir motosiklet istemek. Ama sonunda, Marc her zaman kazanır çünkü paketi neredeyse yenilmezdir. Neredeyse. Rins’in onu İngiltere’de daha az motosikletle nasıl yendiğine bakmalısınız. Veya «Dovi» örneğinde, Ducati’nin ebedi sorununu çözen bir motosiklet yapmasında ısrar edin: virajı iyileştirmek. «Dovi» iki yıldır bir duvarı zorluyor, ki bu bir santim bile kıpırdamayan Marc. Ve şimdi ona yardım etmesi için Ducati’ye ihtiyacı var. Ve yapabilecekleri başka bir şey de Fabio’nun (Quartararo) genç gülümsemesinin, Marc’ınki gibi bir kazanana dönüşmesini ummak. Ki bu kolay değil, çünkü Marc artık tehlikenin «Şeytan» olduğunu biliyor. Ama sadece bir şeyi hatırlayacağım: Marc, Fabio’nun yaşında, yani 20 yaşında, 125cc, Moto2 ve MotoGP’de şimdiden üç kat dünya şampiyonuydu.

Bu ezici alanın sonunu görüyor musunuz? Tabii ki ben değil. Márquez-Honda binomu şu anda aşılmaz görünüyor, ancak bu spor. Ben de kafasının karışık olduğunu sanmıyorum. İhtiyaç vardır. Marc’ın iyi bir bisikleti olduğu müddetçe, en iyisi bile değil, favori o olacaktır. Sadece kimsenin istemediği bir yaralanma bu yeni çağı durdurabilir. Marc, 160 kilo ağırlığındaki ve sanki bisikletmiş gibi taşıdığı yeni bir motosiklet sürme tarzı yaratan yeni nesil binicilerin lideridir. Kulağa kolay geliyor ama değil. Bu çok zor. Marc keyif alsa, gülümsemesine, bisikletle eğlenmesine rağmen yaptığı şey çok, çok, zordur.

Randy Mamola, Misano’nun antrenman seanslarına ara verdi, piste yakın. | ALEJANDRO CERESUELA

Şampiyon olduğunu göstermek için başka bir motosikletle kazanması gerektiğini düşünenler var. Ne kadar saçma, gerçekten. İnsanlar inanılmaz şeyler söylüyor. Herkesin Hamilton’ı Ferrari’de veya Marquez’i Ducati’de görmek isteyeceğini biliyorum, ancak Lewis ve Marc sadece kazanmak istiyor. Marc’ın hiçbir şeyi kanıtlaması gerekmiyor. Zaten büyük. Zaten muazzam. Onu daha kötü veya daha yavaş bir motosikletle kazanmaya zorlamanın ne anlamı var? Ayrıca Marc, Roberts ve Stoner gibi, ona verdiğiniz her bisiklette hızlıdır. Marc, en iyi bisiklete sahip olmadan şimdiden şampiyonluklar kazandı. Örneğin, geçen yıl daha iyi ‘Dovi’ motorunu telafi etmek için fren yapma, kumar oynama, çarpma riskini almak zorunda kaldığımda onu daha çok izlemekten zevk aldım. Marc’ı daha çok sevdim; şimdi daha çok kafa ile kazanıyor çünkü sağ yumruğunda kurtulmuş bir şey olduğunu biliyor.

MotoGP’de yedinci yıl ve sonunda hediye, yetenek, tutku, eğitim, saldırganlık, deneyim ve harika bir motosiklet katıldı. Mühendisi Santi Hernández olan Marc’ın bu olağanüstü evrimini mükemmel bir şekilde yansıtan bir kişi var. Artık eskisi gibi acı çekmiyor. Bu yıl, Brno’nun ıslak yolda ‘dilim’ (pürüzsüz lastikler) ile ‘direk’, ikinci denemesi olan ‘direğe’ sahip olduğu zaman, sadece riskli ve çaresiz durumda zor anlar yaşadığını gördüm. Boksa güvenle gidebilmesi için dua ettiğini gördüm. Santi zaten sahip olduğu ‘direği’ istemedi, Marc’ın kendine zarar vermemesini istedi. Aksi takdirde denemelerde ve yarışlarda gösterdikleri üstünlük çok büyüktür. Çünkü bisiklet geliştiğinden ve Marc muazzam yeteneğine, deneyimine, sağduyusuna ve dengesine katkıda bulunduğu için, kazanamadığında ikinci olmak ve imkansızı başarmaya çalışmamak zorunda olduğunu bilmek zorunda.

Ara kategorinin üçüncü serbest uygulaması biraz inişli çıkışlıydı. Ve seans boyunca birden fazla düşüş yaşandı. Birçoğu kapanış çubuklarına odaklandı.

Nil Banos

Bunlardan biri, çarpım tablosunun en üstünde bitiren adamınki.