Apartamentos de lujo en Valencia para citas privadas CONTACTOS: +34 617407292

Kui teie koeral on pikad juuksed, vabanege kõikidest mattidest ja sassidest.

Filed in blog | Posted by almayteresa on mayo 27, 2020

Kui teie koeral on pikad juuksed, vabanege kõikidest mattidest ja sassidest.

Kui teie koeral on pikad juuksed, vabanege kõikidest mattidest ja sassidest.

Need sisaldavad: Infektsioon. Sellel võib olla mitu põhjust, sealhulgas bakteriaalsed, seen- ja viirushaigused. Nakkus võib esineda kõikjal kehas, näiteks kopsud (kopsupõletik), neerud (püelonefriit), aju (entsefaliit) või isegi nahk. Sümptomid, mida näete, sõltuvad nakkuse fookusest ja selle põhjusest. Mõned infektsioonid, näiteks seenhaigused, võivad samaaegselt mõjutada mitut kehapiirkonda. Vaktsineerimine. Madal palavik 24–48 tundi pärast vaktsineerimist ei ole haruldane ning tuleneb süstimise ja koera immuunsüsteemi koostoimetest. Toksiinid. Koertele mürgiste ainete, sealhulgas makadaamiapähklite ja mõnede inimeste antidepressantide tarbimine võib põhjustada kehatemperatuuri tõusu.

Mõnikord ei saa koera palaviku põhjust kergesti kindlaks teha; seda nimetatakse "teadmata päritolu palavik," või FUO. Tundmatu päritoluga koerte palaviku kõige tõenäolisemad põhjused on immuunsüsteemi häired, luuüdi probleemid, diagnoosimata infektsioonid ja vähk.

Jätkub

Koduhooldus ja millal loomaarstile helistada

Kui teie koera temperatuur on üle 103 F, peaksite helistama oma veterinaararstile. Palavik üle 106 F on hädaolukorrad, mida tuleb kohe ravida.

Kui teie koera temperatuur on üle 105 F, saate aidata alandada tema kehatemperatuuri, kandes karusnahale jahedat vett, eriti kõrvade ja jalgade ümber. Ventilaatori kasutamine niiskes karusnahas aitab temperatuuri alandada. Seda tehes jälgige kindlasti oma koera rektaalset temperatuuri ja lõpetage jahutusprotseduur, kui see jõuab temperatuurini 103 F. Te ei soovi temperatuuri liiga kiiresti alandada.

Kui teie koeral on palavik, proovige näha, et ta joob regulaarselt väikestes kogustes vett, et püsida hüdreeritud, kuid ärge sundige seda. Ärge kunagi andke oma koerale palaviku alandamiseks mõeldud inimestele mõeldud ravimeid, nagu atsetaminofeen või ibuprofeen, kuna need võivad olla koertele mürgised ja põhjustada raskeid vigastusi või surma.

WebMD veterinaarteade Arvustanud Amy Flowers, DVM, 14. juuni 2020

Allikad

ALLIKAD:

Veterinaarteabe võrgu veebisait, Veterinarypartner.org: „Palavik;” «Hüpertermia (kuumarabandus, kuumuse ülekandumine);» «Katk;» «Koerte gripp;» ja «Vaktsiinide KKK ja üldteave».

Mercki veterinaarjuhendi veebisait: „Tundmatu päritoluga palavik”.

ASPCA veebisait: «Koertele ohtlikud toidud.»

ASPCA professionaalne veebisait: «Antidepressantide üledoosid koertel.»

Koerad armastavad mängida ja närida. Kuigi mõned koerad naudivad neid tegevusi rohkem kui teised, on mänguasjad iga koeraomaniku kodus olulised tööriistad. Need pakuvad teie koerale väljundit looduslike instinktide ohutuks väljendamiseks. Ilma nendeta võib teie neljajalgne sõber igavaks või hävitavaks muutuda või tekitada muid probleeme. Koerale sobivate mänguasjade valimine võib aidata neil kaasa lüüa, olla vaimselt stimuleeritud ja õnnelik.  

Nagu inimesed, on ka iga koer erinev. Igal neist on oma eelistused. Isegi sama majapidamise koerad võivad nautida erinevat tüüpi mänguasju. 

Kärisevad mänguasjad. Mõned koerad armastavad kriuksuvate mänguasjade heli. Heli simuleerib saaki ja neil võib olla põnev seda kuulda. Need mänguasjad on erineva kuju, suuruse ja materjaliga. Õhemad materjalid kipuvad olema odavamad, kuid need ei pruugi olla vastupidavad. Kuigi need võivad sobida väiksematele koertele ja jälgitavale mänguajale, võivad agressiivsed närijad paremini hakkama saada suganorm kulud paksemast kummimaterjalist valmistatud kriuksuva mänguasjaga. 

Palus mänguasjad. Palju mänguasju armastavad paljud koerad. Mõned koerad kannavad neid kõikjal ja kohtlevad neid õrnalt, teised aga rebivad nad nagu saagiks. Kui teie koer sobib viimasesse kategooriasse, siis jälgige, kas seal on täidis ja kriuks. Need võivad põhjustada seedimissüsteemi ummistusi, mis võivad põhjustada tõsiseid probleeme.

Mänguasjade toomine. Kui teie koer armastab toomist, võib mänguasjade hankimine talle sobida. Nad sobivad suurepäraselt teie kaaslasega koos mängimiseks ja aitavad tal täiendavat energiat põletada. Sellesse kategooriasse kuuluvad mitut tüüpi mänguasjad, sealhulgas:

Pallid Frisbee kettad Ujuvad mänguasjad (vette toomise mängimiseks)

Proovige paar erinevat võimalust, et näha, kummale teie koer kõige paremini reageerib. Olenemata sellest, milliseid poegi eelistab, aitab toomise mängimine teie koera aktiivsena hoida, pakkudes talle füüsilist harjutust ja vaimset stimulatsiooni. Need mänguasjad aitavad tugevdada ka teie sidet oma koeraga, pakkudes teile midagi koos teha. 

Pukseerivad mänguasjad. Teadlastel ja koertekoolitajatel on mõned ideed, miks koerad naudivad köielõksu. Mõned ütlevad, et see tugevdab sidemeid koerte vahel (või teie ja teie koera vahel), ja teised ütlevad, et see jäljendab röövimist. Olenemata põhjusest pakuvad mänguasjade tõmbamine füüsilist ja vaimset treeningut. Nende mänguasjade hulka kuuluvad köied ja kahe käepidemega kummist mänguasjad, mis võimaldavad nii teil kui ka teie koeral (või kahel koeral) hea haarde ja edasi-tagasi tõmbamise. 

Interaktiivsed mänguasjad. Interaktiivsed ja mõistatuslikud mänguasjad pakuvad nutikale koerale suurepärast vaimse stimulatsiooni allikat, rahuldades samal ajal ka nende loomulikke instinkte. Nende mänguasjade keerukus on erinev. Mõnel on auk maiuste või maapähklivõi kohtlemiseks. Teistel on mitmesuguseid sektsioone, kuhu saate maiustusi peita. Seejärel peab teie koer preemia leidmiseks mõistatuse läbi töötama. 

Jätkub

Näpunäiteid mänguasjade valimiseks

Valige oma koerale sobiva suurusega mänguasjad. Kui valite oma koerale mänguasju, pidage kindlasti silmas nende suurust. Suurele koerale väikese mänguasja andmine võib põhjustada lämbumisohtu. Mänguasjad, mis on väikese koera jaoks liiga suured, ei ole nauditavad. 

Kontrollige mänguasjade kulumist perioodiliselt. Kuigi turul on mõned karmid mänguasjad, ei kesta ükski mänguasi igavesti. Aja jooksul võivad teie koera mänguasjad määrduda või halveneda. Puhastage mänguasju ja kontrollige neid perioodiliselt kulumisjälgede suhtes. Pehmed mänguasjad võivad kuluda või rebeneda. Kõvematest materjalidest mänguasjad võivad muutuda karedaks või tükid võivad katkeda. Kulunud mänguasjad kujutavad teie koerale potentsiaalset ohtu. Asendage need, et teie ustav sõber oleks kaitstud. 

Vältige liiga palju mänguasju korraga. Liiga palju mänguasju võib teie koera üle koormata, mis võib põhjustada ükskõiksust või muud veidrat käitumist, näiteks mänguasjade peitmist või matmist. Selle probleemi vältimiseks proovige piirata oma kutsikale saadaolevate mänguasjade arvu ja pöörake neid aeg -ajalt, et teda huvitada. Kui tal on konkreetne mänguasi, mille külge ta on kinnitatud, hoidke seda eemal. 

WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Amy Flowers, DVM, 7. juuli 2021

Allikad

ALLIKAD:

Ameerika humaanne: “Interaktiivsed toidumängud”.

Ameerika kennelklubi: «Miks eelistavad koerad mõnda mänguasja teisele?»

Ameerika kennelklubi: «Miks mu koer peidab asju?»

Ameerika Ühendriikide humaanne selts: «Koerte mänguasjad: kuidas valida parim ja ohutum.»

Nebraska humaanne selts: «Sõja vedamine».

Suvi võib teie koeraga õues palju lõbutseda. Kui aga temperatuur tõuseb, astuge samme oma lemmiklooma kaitsmiseks. Ükskõik, kas viite nad tänavale jalutama, autosse sõitma või lihtsalt õue mängima, võib kuumus neile raske olla. Siit saate teada, kuidas oma karvast parimat sõpra turvaliselt hoida.

Ärge kunagi jätke oma koera autosse. Ei, isegi mitte siis, kui arvate, et teil on vaid mõni minut. Isegi kui väljas pole nii palav, võib temperatuur suletud auto sees tõusta. 85-kraadisel päeval võib see 10 minuti jooksul jõuda 102 F-ni. Ja see on pragunenud aknaga. 30 minuti pärast võib see olla kuni 120. Jätke koer koju või minge kohtadesse, kus nad võivad teiega kaasa tulla.

Hoidke oma maja jahedas. Kui Fido on üksi kodus, veenduge, et ta saaks tõeliselt jahtuda. Jätke kliimaseade sisse ja sulgege eesriided. Kui teil pole vahelduvvoolu, avage aknad ja lülitage ventilaator sisse. Võib -olla soovite näha, kas jahutusvest või matt võib aidata.

Jälgige, kui treenite. Piirake, millal ja kui palju teete, kui on kuum ja niiske. Jalutage jahedamas päevaosas – varahommikul ja õhtul. Ja kandke mõlema jaoks piisavalt vett.

Kontrollige kõnniteed. Enne jalutama minekut puudutage kõnniteed. Kui teie käe jaoks on liiga kuum, on teie koera käpapatjade jaoks liiga kuum. Jalutage murul ja hoidke asfaldist eemal. Samuti võiksite proovida oma koerale papusid, et nende käpad ei kõrbeks.

Pakkuge palju vett ja varju. Ärge jätke oma kutsikat kauaks üksi õue. Ja kui nad seal on, veenduge, et neil oleks varju ja palju värsket jahedat vett. Lisage jääkuubikuid, kui saate. Puud on varju jaoks paremad kui koerakuudid. Nad lasevad õhku läbi. Koerahooned võivad kuumuse kinni püüda ja seda veelgi halvendada. Mõelge lastebasseinile või vihmutile, mis aitab teie sõbral õues jahtuda.

Jätkub

Tehke lahedaid maiuseid. Aidake oma koeral jahtuda seestpoolt väljapoole. Kutsikate jäähüpete jaoks tehke jääkuubikuid, mille sees on maitsvad maiustused. Või täitke ja külmutage närimismänguasi, et valmistada jahe suupiste.

Jälgige ka niiskust. Kui õhk on niiskust täis, ei pruugi teie koer end jahutamiseks piisavalt hingeldada. See võib tõsta nende temperatuuri, mis võib põhjustada kuumarabanduse. Püsi sees ja piira ka treeningut.

Hoolitse riskikoerte eest. Olge ettevaatlik, kui teil on ninaga lemmikloom nagu mops või buldog. Nende väiksemad hingamisteed raskendavad hingeldades soojuse eraldumist. Ka vanadel ja ülekaalulistel koertel või südame- ja hingamisprobleemidega koertel on kerge kuumarabandust saada.

Peigutage oma lemmiklooma. Kui teie koeral on pikad juuksed, vabanege kõikidest mattidest ja sassidest. See aitab neid jahedana hoida. Ärge raseerige ega kärpige nende mantlit enne, kui räägite oma loomaarsti või groomeriga. Täiendav karusnahk, mis hoiab neid talvel soojas, võib suvel ka jahedana hoida.

Külastage oma loomaarsti. Hoidke tema pildid ajakohasena, eriti suvel. Parvoviirus levib kuuma ilmaga. Ja teie koer veedab tõenäoliselt rohkem aega õues, mis tähendab, et on tõenäolisem, et nad võivad kokku puutuda marutaudis elava loomaga. Suvi on kõrghooaeg kirbudele, mis levitavad paljusid haigusi, ja sääskedele, kes kannavad südameussi. Nende kahjurite vältimiseks kasutage regulaarselt ravimeid.

Jälgige ülekuumenemise märke. Teie koer ei saa teile öelda, millal nad end hästi ei tunne, nii et jälgige kuumarabandust, millel võivad olla järgmised sümptomid:

Raske hingeldamine Tugev drooling Hingamisraskused Kiire südamelöök Tume või punane igemed ja keel Pearinglus Nõrkus Erutus

Kui märkate mingeid märke, viige need kohe loomaarsti juurde.

WebMD lemmikloomade tervise funktsioon Arvustanud Amy Flowers, DVM, 15. aprill 2018

Allikad

ALLIKAD:

Ameerika Ühendriikide humaanne selts: "Hoidke lemmikloomad kuumuses ohutu."

Ameerika loomahaiglate liit: "Soojadel päevadel hoidke seda lemmikloomade jaoks jahedas."

Cummingsi veterinaarmeditsiinikeskus Tuftsi ülikoolis: "Kevad on kätte jõudnud: näpunäited lemmikloomade tervise ja õnne hoidmiseks."

NC riiklik veterinaarmeditsiini kolledž: "NC osariigi veterinaarhaigla pakub näpunäiteid lemmikloomade kaitsmiseks sel suvel."

Sinine rist lemmikloomadele: "Kuidas hoida koeri jahedas suvekuumuses."

Ameerika Veterinaarmeditsiini Assotsiatsioon: "8 asja, mida saate oma koera kaitsmiseks suvel teha."

PennVet: "10 olulist näpunäidet Penn Vetilt lemmikloomade tervise hoidmiseks sel suvel."

Kui teie koeral on kõht häiritud või ta tunneb end halvasti, võib tal olla toidumürgitus.

Seda juhtub koertel sagedamini, kui arvate. Paljud asjad teie köögis, näiteks toores liha ja kala, vanad munad või hallitanud juust, on ohtlike bakterite kasvulavad. Nende hulka kuuluvad E. coli, salmonella, stafülokokk ja teised.

Kuigi teie koer saab enamikust asjadest kiiresti tagasi, võib osutuda vajalikuks reis loomade haiglasse. Siin on, mida peate teadma.

Märgid, millele tähelepanu pöörata

Tavaliselt on lühike aeg, kui teie koer sööb saastunud toitu ja kui ta hakkab näitama füüsilist reaktsiooni. Toidumürgituse sümptomid ja raskusaste sõltuvad bakterite tüübist.

Toidumürgituse sümptomiteks võivad olla:

Oksendamine Kõhulahtisus Hingeldamine ja süljeeritus Tugev janu Kontrollimatu pissimine Hüperaktiivsus Iiveldus Pearinglus Krambid

Rasketel juhtudel võib teie koeral olla:

Südamepekslemine Värinad Krambid Surm

Mida teha, kui arvate, et teie koeral on toidumürgitus

ASPCA loomamürgituskeskus on hea ressurss, kui arvate, et teie koer on nende jaoks midagi halba söönud. Abi saamiseks helistage (888) 426-4435. Eksperdid on saadaval 24 tundi ööpäevas, 365 päeva aastas.

Minge kohe loomade haiglasse, kui nende sümptomid süvenevad või pole mõne tunni jooksul paranenud.

Kuidas oma pooki kaitsta

Koera ohutuse tagamiseks järgige neid näpunäiteid:

Veenduge, et teie prügikastid ja prügikorvid oleksid tihedalt kaetud. Visake külmkapist vanad toidud. Ärge jätke oma koera ilma järelevalveta liiga kauaks. Kontrollige oma koeratoitude aegumiskuupäevi. Olge ettevaatlik lemmikloomatoidu tagasivõtmise eest. Kontrollige alati ohtlike toitude koostisosade loendeid. Ärge unustage pärast toore liha või munade puudutamist käsi pesta.

Kui kutsikas saab teatud vanuse, on tal aeg võõrutada. See protsess hõlmab nende vajaduse vähendamist ema piima ja hoolduse järele. 

Pärast sünnitust hoolitseb emakoer loomulikult oma kutsikate eest. Need sõltuvad täielikult tema toitumisest ja turvalisusest. Mõne nädala pärast on oluline, et kutsikad õpiksid tahket toitu sööma ja loodaksid vähem oma emale. 

Millal peaksite kutsikaid võõrutama hakkama? Kutsika võõrutamist peaksite alustama umbes kolme nädala vanuselt. See protsess võib kesta kuni seitsmenda või kaheksanda nädalani.

Pesakonna kutsikate võõrutamine

Võõrutusprotsess peaks toimuma järk -järgult, mõne nädala jooksul. Alustage kutsikate eraldamisega emast mõneks tunniks. Eraldatuna tutvustage kutsikatele pannilt söömist. See hakkab vähendama kutsikate sõltuvust ema piimast ja kohalolekust.

Söötmine. Aja jooksul suurendage järk -järgult nende toitu ja lahusoleku pikkust. Kutsikad arendavad võõrutamise ajal enesekindlust ja iseseisvust. Ärge eraldage selle aja jooksul kutsikat pesakonnast, sest see võib olla liiga vara.

Sotsialiseerumine. See on siis, kui kutsikad õpivad kõige rohkem sotsiaalset käitumist oma emalt ja pesakonnakaaslastelt. Saate aidata, viies nad kutsikaklassidesse ja andes neile sotsiaalse kontakti enne kaheteistkümne nädala vanust. See muudab teie kutsika agressiivse või hirmutava käitumise vähem tõenäoliseks.

Kutsika sotsialiseerimine võib hilisemaid probleeme ära hoida. Koos võõrutamisega aitab see kaasa käitumuslikule arengule ja võib mõjutada kutsikate käitumist vanemas eas.

Kutsika võõrutustoit

Kutsikate võõrutamisel pöörake tähelepanu nende uue toidu kvaliteedile ja maitsele. Koerad vajavad, et nende toit oleks atraktiivne, mitte ainult toitev. 

Kutsikas toit. Sööge neile kvaliteetset kutsikatoitu, mis on neile loodud. Rääkige oma loomaarstiga toidu valimisest toitainetega, mis on noore koera kasvamiseks hädavajalikud.

Niisutamiseks peaksite segama uue tahke toidu sooja vee või koerte piimaasendajaga. Kutsikad armastavad sooja suppi ja neid süüakse kergemini. Lisaks toidule andke alati puhast joogivett.

Jätkub

Julgustamine. Kutsikad võivad vajada julgustust esimest korda pannilt toitu süüa. Te saate aidata, kui lasete kutsikal sõrmedelt kurna lakkuda. Enamik kutsikaid õpib kiiresti pannilt toituma.

Võõrutusprotsess on lõpule jõudnud, kui saate kutsikaid toita tavalise kuiva või konserveeritud toiduga. Kutsikad on ka iseseisvamad ega otsi kogu aeg oma ema.